Firma Blancco opublikowała raport, w którym zawarła listę producentów i modeli najbardziej awaryjnych smartfonów. Ten niechlubny ranking może zaskoczyć i obalić niektóre legendy o bezawaryjnych urządzeniach.
Zestawienie prezentuje listę smartfonów z Androidem oraz producentów, których urządzenia w pierwszym kwartale 2018 roku były najczęściej refabrykowane, czyli przywrócone do stanu pierwotnego, w celu ich ponownego wystawienia na sprzedaż. Zalania, stłuczenia ekranu i inne uszkodzenia mechaniczne nie są brane pod uwagę.
TOP 10 producentów urządzeń z Androidem pod względem awaryjności.
W tym miejscu warto wspomnieć, że ranking przedstawia odsetek urządzeń w ogóle, a nie tylko tych wypuszczonych przez danego producenta. Zatem wysoka pozycja Samsunga nie powinna nikogo dziwić – wszak jest to największy producent smartfonów na świecie. Zaskakuje jednak inny producent.
Wysoka pozycja Xiaomi
O ile pozycja pozostałych gigantów pokrywa się z liczbą wyprodukowanych przez nich smartfonów, to Xiaomi niestety nieco odstaje. Drugie miejsce to dość rozczarowująca pozycja – zwłaszcza że w sieci możemy wiele przeczytać o bezawaryjności ich urządzeń. Nie jest to ogromna przepaść, jednak po legendarnym chińskim producencie zdecydowanie można było spodziewać się więcej.
Dlaczego smartfony są refabrykowane?
Opublikowano również listę najczęstszych usterek, które są przyczynami refabrykowania smartfonów. Okazuje się, że użytkownicy Androida najczęściej mają problem z wydajnością swoich sprzętów (34%). Dalej pojawiają się problemy z aparatem, mikrofonem czy baterią. Oto TOP 5 usterek:
- Wydajność (34%);
- Aparat (14%);
- Mikrofon (9%);
- Ładowanie baterii (7%);
- Głośnik główny (7%).
Ranking powstał na podstawie usterek w Ameryce Północnej, Australii, Azji i Europie, nie dotyczy on całego świata, jednak myślę, że dobrze ilustruje sytuację na rynku. Jakie macie doświadczenia z błędami fabrycznymi waszych smartfonów? Dajcie znać w komentarzach!
Komentarze