13Twój e-mail nie pojawi się już w korespondencji prowadzonej w ramach zakupów na platformie Allegro. Już od 26 marca każdy e-mail będzie maskowany!

Kontakt mailowy tylko przez serwery Allegro

Tak jak w przypadku formularza „Pytanie do sprzedającego” kontakt pocztą elektroniczną będzie jak najbardziej możliwy, ale jedynie przez maskowane adresy. Takowe adresy to aliasy z serwera allegro (domena allegromail.pl), które będą prowadziły do adresu sprzedającego, jak i kupującego. Już od 26 marca cała korespondencja prowadzana w ramach Allegro będzie maskowana. Czy wpłynie to na dostarczalność wiadomości? Wszystko wyjdzie w praniu. Allegro podkreśla, że wprowadzenie tego rozwiązania nie wpłynie na dostarczalność wiadomości. Aktualnie ta funkcjonalność jest już używana w formularzu „Pytanie do sprzedającego”, początkowo nie działała za dobrze.

Przykładowy zakodowany e-mai: 8awgqyk6a5@allegromail.pl. Wszystkie adresy będą w domenie allegromail.pl. Maskowane adresy e-mail będą także miały w sobie informacje o konkretnej transakcji, przykładowa zakodowana wersja takiego e-maila wygląda tak: 8awgqyk6a5+cub31c122@allegromail.pl.

Po co maskować adresy e-mail?

Na pewno jest kilka powodów, dla których największy serwis aukcyjny w Polsce postanowił takie maskowanie zastosować. Na pierwszą myśl przychodzi sprawdzanie korespondencji pod względem różnych wykroczeń. Można to już sprawdzić wysyłając wiadomość w formularzu „Pytanie do sprzedającego”, używając w treści frazy typu „poza allegro”, która jest prawdopodobnie na czarnej liście. Będzie to skutkowało odbiciem takiego e-maila, nie dojdzie on do adresata. Prawdopodobnie poprzez zaawansowane filtrowanie nie będzie możliwe zachęcanie do zakupu na sklepie sprzedawcy przy pominięciu Allegro. Portal chce mieć na pewno większą kontrolę nad relacją sprzedawca-kupujący. Oczywiście takie maskowanie na pewno spowodowane jest też przez względy bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych, bo przecież całkiem niedawno zostało wprowadzone RODO.

Źródło: GitHub, Allegro

 

Komentarze