Android · Apple iOS / OSX · Windows · Aplikacje · Akcesoria · Foto / Video / Audio · Wyjazdy · TALK · INBOX · Inne · Sample · Forum

 
ZADAJ PYTANIE DO PROGRAMU

Google Nexus 5 - Test - Recenzja - Prezentacja PL
13.01.2014 21:45:04 / Android

Kliknij: Google Nexus Smartfony Android LG


Ze względu na wzornictwo, wydajność oraz jakość zdjęć Nexus 5 rozpoczyna kolejną rewolucję wśród smartfonów. Został zaprojektowany tak, aby zapewnić nowe, fascynujące możliwości utrwalania wyjątkowych chwil oraz codziennych zdarzeń. Firmy LG oraz Google podjęły współpracę i połączyły twórcze zdolności, dzięki czemu powstał najcieńszy, najlżejszy i najszybszy smartfon z rodziny Nexus, wyposażony w najnowszy system Android 4.4. KitKat. Korzystając z tego urządzenia można uchwycić i utrwalić każde wydarzenie i doznanie, a następnie podzielić się nim ze wszystkimi, którzy są dla nas ważni (wyjątkowi). Żyj wyjątkowo (Żyj pełnia życia) - chwytając każdą chwilę. Nexus 5 powstał z myślą o tym, co dla nas (Ciebie) najważniejsze.

Doskonałość w zasięgu ręki

5-calowy wyświetlacz IPS Full HD (rzeczywista przekątna 4,95") pozwala zobaczyć wyraźne detale oraz realistyczne kolory, dzięki czemu idealnie nadaje się do prezentowania zdjęć. Ponadto, wyświetlacz wykonany w technologii In-Cell Touch zawiera mniej warstw, dzięki czemu zapewnia lepszą ostrość obrazu nawet przy silnym oświetleniu zewnętrznym oraz dwukrotnie szybciej reaguje na dotyk.

Wydajność przez cały dzień

Szybkie łącza 4G LTE oraz Wi-Fi® wraz z wydajnym, czterordzeniowym procesorem Snapdragon™ 800 i niedawno wprowadzonym systemem Android 4.4 KitKat gwarantują satysfakcję z dynamicznych gier, umożliwiają błyskawiczne wyświetlanie stron WWW (internetowych) oraz pozwalają w mgnieniu oka przełączać aplikacje. Ponadto, bateria o pojemności 2300 mAh pozwala korzystać ze wspaniałej wydajności przez cały dzień.

Gładki, nowoczesny kształt

Smartfon Nexus 5, został starannie wykonany z wytrzymałych materiałów, przyciąga uwagę minimalistycznym wyglądem oraz wyjątkowym kontrastem między błyszczącym wyświetlaczem a matowym, miękkim w dotyku tyłem obudowy.

Większa jasność, mniej poruszonych zdjęć

Aparat Nexus 5 jest wyposażony w matrycę 8 MP, optyczną stabilizację obrazu, obiektyw o dużej jasności oraz zaawansowane technologie pozwalające na wykonywanie wyraźnych zdjęć o żywych kolorach. Podczas fotografowania oraz filmowania Optyczna Stabilizacja Obrazu kompensuje drgania ręki gwarantując ostry i wyraźny obraz.
Uchwyć wyjątkowe chwile
Życie jest pełne wspaniałych momentów. Utrwal je i zabierz do domu korzystając z różnorodnych funkcji przetwarzania obrazu, takich jak funkcja HDR+, łącząca kilka zdjęć o różnych parametrach ekspozycji w jeden perfekcyjny obraz, czy Photo Sphere, tworząca niepowtarzalne, fascynujące panoramy sferyczne, dzięki którym można podzielić się wszystkimi doznaniami (podzielić się/ pokazać całą historię).
Nadaj wspaniałym wspomnieniom nowy blask
W ramach serwisu Google+ dostępna jest funkcja Auto Awesome, która z dotychczas wykonanych zdjęć automatycznie tworzy zachwycające animacje, panoramy, kolaże, itp.
Drukowanie, z każdego miejsca i w dowolnej chwili
Teraz, ulubione zdjęcia można wydrukować natychmiast po ich wykonaniu, na każdej drukarce, w dowolnym miejscu na świecie*. W ten sam sposób można też drukować dokumenty, wiadomości e-mail, itp.
PEŁNA GAMA USŁUG GOOGLE

Powiedz Coś

Powiedzieć tylko „OK, Google” aby rozpocząć wyszukiwanie głosowe, wysyłać wiadomości tekstowe, wyznaczyć trasę, czy odtwarzać muzykę. Następnie, jednym przesunięciem palca można sprawdzić karty Google Now i znaleźć najnowsze informacje dostosowane do indywidualnych potrzeb.
Znajdź drogę
Opracowane na nowo Mapy Google pozwalają bez trudu dotrzeć do celu. Teraz można łatwo dowiedzieć się o korku i ominąć go, poruszać się po nieznanym mieście, czy odkrywać nowe restauracje, kawiarnie, sklepy lub kluby.
Dotknij i zapłać
Aby zapłacić korzystając z usługi Portfel Google lub innej aplikacji obsługującej technologię NFC, wystarczy zbliżyć smartfon do czytnika. Dzięki temu płatności zbliżeniowe stają się łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek wcześniej.
Stworzony do dzielenia się przeżyciami
Aplikacja Google Hangouts ożywia konwersacje umożliwiając przesyłanie zdjęć, ikon emotikon, a ponadto pozwala na prowadzenie grupowych wideo rozmów. Korzystając z Google+ lub innych serwisów społecznościowych można łatwo dzielić się tym, co przeżywamy.
Telefonowanie z Google
Udoskonalona aplikacja obsługująca połączenia automatycznie wyświetla kontakty, z którymi najprawdopodobniej chcemy się połączyć, a także umożliwia tekstowe oraz głosowe wyszukiwanie kontaktów. Ponadto, dzięki opracowanej przez firmę Google funkcji Caller ID numer inicjujący połączenie jest natychmiast dopasowywany do osoby lub firmy nawet wtedy, gdy nie ma jej w naszej książce adresowej.

Matryca IPS

Nowoczesna matryca gwarantująca doskonałe odwzorowanie barw oraz wysoki kontrast. Jej istotną cechą jest możliwość oglądania wyświetlanych materiałów pod znacznym kątem (do 178°), bez pogorszenia jakości obrazu. Doskonale sprawdza się w trakcie oglądania filmów lub przeglądania Internetu w większym gronie, gdyż obraz będzie zawsze tak samo czytelny, nawet dla osób siedzących z boku. Żywe kolory oraz brak smużenia podczas wyświetlania szybkich scen docenią również miłośnicy mobilnej rozgrywki.

Procesor Snapdragon

Jeden z najwydajniejszych procesorów opartych na architekturze ARM, którego szybkość działania i energooszczędność gwarantuje płynne przetwarzanie animacji w najnowszych mobilnych grach, szybkie przeglądanie Internetu, błyskawiczne działanie aplikacji, stabilność całego systemu oraz długi czas pracy urządzenia bez konieczności ponownego ładowania akumulatora. Produkowany przez amerykański koncern Qualcomm jest stale rozwijany, a kolejne wersje znajdują swe miejsce w topowych urządzeniach największych producentów.

Bluetooth

Dzięki Bluetooth możliwe jest bezprzewodowe przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami. Charakteryzuje się niskim poborem energii, zasięgiem nawet do 100 metrów oraz łatwą obsługą, nie wymagającą dodatkowego oprogramowania. Stosowany m.in. w telefonach komórkowych, laptopach, tabletach, modemach, zestawach słuchawkowych, drukarkach pozwala szybko połączyć urządzenia i przesłać pomiędzy nimi dokumenty, dzwonki, utwory mp3, a nawet nieduże filmy. Bluetooth wykorzystywany jest również do podłączania kontrolerów (m.in. myszy, klawiatury, gamepady), dzięki którym można znacząco zwiększyć komfort pracy z tabletem lub laptopem.

2 kamery

Zastosowanie dwóch kamer otwiera przed użytkownikiem nowe możliwości komunikacji oraz multimedialnej zabawy. Przednia kamerka (zazwyczaj z mniejszą rozdzielczością) pozwala na prowadzenie wideo rozmów oraz chatów ze znajomymi lub współpracownikami. Tylna kamerka charakteryzująca się najczęściej lepszymi parametrami, a wspierana dodatkowo przez diodę doświetlającą, spełnia funkcję cyfrowego aparatu z opcją nagrywania filmów, często w jakości Full HD.

Filmy Full HD

Wysoka rozdzielczość Full HD (1920x1080 pikseli) pozwala na nagrywanie niezwykle szczegółowych filmów. W stosunku do standardowego zapisu ilość rejestrowanych pikseli jest znacznie większa, a tym samym zapisany materiał charakteryzuje się większą ostrością oraz doskonałą jakością. Nagrane w takiej rozdzielczości filmy najlepiej odtworzyć za pomocą urządzeń zgodnych z Full HD np. na wielkoformatowych telewizorach LCD lub za pomocą projektorów.

GPS

Global Positioning System jest jednym z systemów nawigacji, który poprzez sieć satelitów pozwala w czasie rzeczywistym wyznaczyć położenie urządzenia z odbiornikiem GPS. Tablet wyposażony w taki odbiornik i zawierający odpowiednie oprogramowanie (mapy) może służyć jako zaawansowany system nawigacji, pozwalający użytkownikom m.in. na szybkie wyznaczenie trasy przejazdu i łatwe dotarcie do obranego wcześniej celu. Niektórzy producenci udostępniają również oprogramowanie do geotagowania, czyli wstawiania znaczników z informacją o położeniu danego obiektu do dokumentu, np. wykonywanego zdjęcia.

Gorilla Glass 3

Ekran tabletu został pokryty specjalnym szkłem, które dzięki swym właściwościom lepiej chroni całe urządzenie. W stosunku do standardowych rozwiązań, chemicznie utwardzane Gorilla Glass zapewnia większą odporność na zadrapania i uderzenia, pozostając dłużej wolne od rys i pęknięć. Szkło Gorilla Glass wykorzystywane jest przez największych producentów smartfonów i tabletów, a także monitorów oraz laptopów.

Łączność Wi-Fi

Jedno z najbardziej popularnych rozwiązań bezprzewodowej łączności, które dla standardu "ac" oferuje transfer danych do 1 Gb/s. Dzięki tak dużej prędkości i stabilnemu połączeniu w paśmie o częstotliwości 2.4 GHz, możliwe jest udostępnianie Internetu oraz tzw. streaming danych, czyli przesyłania multimediów w czasie rzeczywistym (m.in. filmy Full HD, gry, muzyka, wideo konferencje). Duża dostępność urządzeń wspierających ten standard pozwala na szybkie i łatwe zbudowanie sieci z dostępem do Internetu, zarówno w domu, jak i biurze. Użytkownicy urządzeń mobilnych (np. laptopów, smartfonów, tabletów) mogą korzystać z umiejscowionych w większych miastach tzw. HotSpotów, czyli darmowego dostępu do sieci.

microUSB

Złącze microUSB powstało na potrzeby mobilnych urządzeń, których wielkość nie pozwala na zastosowanie pełnowymiarowego portu USB (Universal Serial Bus). W zależności od specyfikacji oraz oprogramowania danego urządzenia może pełnić różne funkcje. W smartfonach służy najczęściej do szybkiego transferu danych na i z komputera lub zewnętrznej pamięci, a także do ładowania akumulatora. W tabletach znajduje dodatkowe zastosowanie przy podłączaniu fizycznej klawiatury, myszy lub modemu 3G.

Android 4.4 KitKat

Jeden z najdynamiczniej rozwijanych i najpopularniejszych systemów stworzonych z myślą o mobilnych urządzeniach. Wykorzystywany głównie w smartfonach i tabletach coraz częściej pojawia się również w laptopach z dotykowym ekranem. Działa szybko i stabilnie, a dzięki możliwości instalowania wtyczek, widgetów oraz dodatkowego oprogramowania (m.in. ze sklepu Google Play), pozwala użytkownikowi na bardzo obszerną personalizację zarówno wyglądu, jak i funkcjonalności. Producenci sprzętu często modyfikują system dodając autorskie nakładki oraz aplikacje, które jeszcze bardziej zwiększają komfort obsługi.
Apple Asus Google HTC Lenovo LG Logitech Microsoft Nexus Samsung Sony     Tablety Smartfony Zegarki Laptopy     Android iOS Windows

Porównania Poradniki Ponownie Mega Testy     Głośniki Słuchawki Kamery Aparaty Bluetooth Rejestratory


| Współpraca i Kontakt | Cooperation and Contact |